Достапни линкови

logo-print

Милошоски се сретна со Либерман


Министерот за надворешни работи Антонио Милошоски денеска се сретна со неговиот изрелски колега Авигдор Либрман во Ерусалим. Според извештајот на македонското министерство на средбата била истакната потребата од унапредување на соработката меѓу двете земји, поголема релација на економско поле, како и зголемување на трговската размена.
XS
SM
MD
LG