Достапни линкови

logo-print

БИХ ќе ги презентира приоритетите со Советот за Безбедност на ОН


Министерот за надворешни работи на БИХ, Свен Алкалај утре во Сараево ќе зборува за приоритетите на земјата за време на претседавањето со Советот на безбедност на ОН. БИХ на 1 јануари го презема едно месечното ротирачко претседавање со ова тело на светската организација.
XS
SM
MD
LG