Достапни линкови

logo-print

Одложен штрајкот на вработените во јавниот транспорт во Грција


Вработените во јавниот транспорт во Грција решија да го одложат најавениот штрајк за утре, поради притисокот од Министерството за транспорт, соопштуваат медиумите. Министерството побарало од судот да го прогласи штрајкот за незаконски. Од штрајкот се откажаа вработените во метрото, а вработените во железницата и градскиот собраќај ќе излезат на протест 4 часа.
XS
SM
MD
LG