Достапни линкови

logo-print

Маневски не ја коментира одлуката на судот за Вранишковски


Министерот за правда Михајло Маневски изјави дека нема да ја коментира одлуката на Апелациониот суд од Софија кој го одби барањето на македонските власти да го екстрадира расчинетиот владика на МПЦ Јован Вранишковски.
Според Маневски и натаму останува пресудата и потреницата за Вранишковски, бидејќи се работи за кривично дело за кое е донесена казна од страна на надлежниот суд. Коментар за одлуката на судот Маневски најави дека ќе даде откако ќе добие официјално известување.
XS
SM
MD
LG