Достапни линкови

logo-print

Помош за поплавените во Австралија


Рокамптон

Рокамптон

Во североисточниот дел на Австралија се засилија напорите за помош на поплавените области пред се кон Рокамптон дом на на речиси 80.000.
Оваа област е достапна само за авиони и бродови. Поплавената област е со големина на Франција и Германија. Патиштата, пристаништа, како и многу фарми се тешко оштетени.
XS
SM
MD
LG