Достапни линкови

logo-print

Кинескиот вицепремиер во посета на Шпанија


Потпретседателот на кинеската влада Ли Кечјанг во рамките на европската турнеја денеска ќе ја посети Шпанија. Во Мадрид тој ќе разговара со кралот Хуан Карлос и со премиерот Хозе Луис Запатеро.
XS
SM
MD
LG