Достапни линкови

logo-print

Времето денеска сончево со мала облачност


Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер. Утринската температура се движи од минус седум до минус два, а дневната ќе биде од минус два до четири степени.
Во Скопје и околината ќе биде сончево со слаб до умерен северен ветер. Утринската температура се спушти до минус шест, а дневната ќе достигне до два степена.
XS
SM
MD
LG