Достапни линкови

logo-print

Грција се откажа од идеата за ограда на границата со Турција


Грчката влада денеска отстапи од плановите за изградба на ограда долж границата со Турција, за да го спречи влезот на нелегалните имигранти во земјата, јавуваат новинските агенции повикувајќи се на владини извори.
Според плановите што беа објавени викендов, Грција планирала да изгради ограда висока 3 метри, слична на ѕидот изграден по границата меѓу Мексико и САД.
XS
SM
MD
LG