Достапни линкови

logo-print

Обама потпиша закон за помош на преживеаните од 11 септември


Американскиот претседател Барак Обама потпиша законот со кој се обезбедува помош за преживеаните од нападите на 11 септември, на Светскиот трговски центар. За десетгодишната програма се наменети четири милијарди долари. Иако некои од републиканците се противеа на мерката, бидејќи се загрижени за тоа како ќе се обезбедат пари за спроведување на програмата,сепак е постигнат компромис откако се намалени трошоците.
XS
SM
MD
LG