Достапни линкови

logo-print

Во напади во Багдад петтмина мртви


Убиени се четворица припадници на ирачките безбедносни сили и еден градски службеник во вчерашните напади во Багдад. Напаѓачите користеле пригушувачи во сите напади. Нападите се случиле во рок од еден час што укажува на кооридирани напади. Засега никој не презема одговорност за нападите.
XS
SM
MD
LG