Достапни линкови

logo-print

Соборени беспилотни летала во Иран


Иранскиот Генерал Амир Али Хајздех изјави дека денеска се соборени две беспилотни летала кои ги прекршиле правилата за летање во иранскиот воздушен простор. Повеќе детали за локацијата каде се соборени беспилотните авиони не е соопштено. Тој додаде дека авионите се „шпионски3 и дека ова е прва пат да соопштат ваква информација.
XS
SM
MD
LG