Достапни линкови

logo-print

Наполитано во Авганистан


Шефот на американскиот оддел за домашна безбедност Џенет Наполитано пристигна денеска во тридневна посета на Авганистан. Покрај разговорите со авганситанските власти, таа Новата година ќе ја пречека со дел од американските војници кои се распоредени во таа земја. По Авганистан, Наполитано ќе престојува во Катар, Израел и Белгија.
XS
SM
MD
LG