Достапни линкови

logo-print

Камерон предупредува на терористички закани


Британскиот премиер Дејвид Камерон упати апел во идната година да се обноват напорите против домашните исламски екстрeмисти. Во новогодишната порака, објавена денеска, тој предупредува на можни, како што вели, терористички злосторства. Камерон додаде дека 2011 ќе биде клучна година за Авгнаистан од каде што британските војници ќе почнат да се повлекуваат.
XS
SM
MD
LG