Достапни линкови

logo-print

Муслиманите да се борат против тероризмот во Британија, побара Камерон


Британскиот премиер Дејвид Камерон повика на интензивирање на напорите за борба против создавањето на исламски тероризам во Велика Британија. Во своето предновогодишно обраќање Камерон испрати апел до мнозинството Британци од муслиманска вероисповед да помогнат во спречувањето на евентуални терористички напади.
XS
SM
MD
LG