Достапни линкови

logo-print

Задржани во притвор осомничените за тероризам во Данска


Данскиот суд донесе одлука да задржи во притвор тројца од четворицата уапсени за планирање терористички напад врз весникот кој ги објави карикатурите на пророкот Мухамед. Еден од осомничените е ослободен поради недостик на докази.
XS
SM
MD
LG