Достапни линкови

logo-print

Бремените жени во Шпанија брзаат да се породат


Голем број бремени жени во Шпанија сакаат по секоја цена да се породат пред Нова Година за да можат да добијат по 2.500 евра. Владата овој бонус за секое бебе го воведе во 2007-ма за да го поттикне наталитетот, но со мерките за штедење, се укинува од 1-ви јануари. Според енкои медиуми, деновиве многу бремени жени кои се блиску до пораѓање, одат во болниците и бараат да бидат породени со царски рез за го добијат бонусот.
XS
SM
MD
LG