Достапни линкови

logo-print

Иванов се сретна со македонските амбасадори


Ѓорѓе Иванов

Ѓорѓе Иванов

Претседателот Ѓорге Иванов се сретна со шефовите на дипломатските претставништва на Македонија во странство. Тие според информациите од кабинетот на претседателот го информирале Иванов за активностите кои ги извршиле годинава. Иванов оценил дека македонските дипломати биле претежно ангажирани во исполнување на главните стратегиски задачи, како и тоа дека ги подобриле односите со некои земји и институции, но оти треба уште многу да се направи за да се исполнат очекувањата на граѓаните.
XS
SM
MD
LG