Достапни линкови

logo-print

Обама назначи четири амбасадори


Барак Обама

Барак Обама

Американскиот претседател Барак Обама без да чека на дозвола од Сенатот директно назначи четири нови амбасадор, чии именувања беа блокирани од законодавците со месеци. Белата куќа соопшти дека Обама ја искористил неговата моќ за привремено да бидат пополнети амбасадорските места во Азербеџан, Чешка, Сирија и Турција.
XS
SM
MD
LG