Достапни линкови

Путин со пофалби за новиот нуклеарен договор со САД


Владимир Путин

Владимир Путин

Рускиот премиер Владимир Путин го пофали новиот нуклерен договор Старт со САД, по неколку дена откако и Сенатот го прифати. Путин изјави дека договорот е успех за надворешната политика на претседателот Дмитри Медведев. Тој сугерираше и дека СТАРТ ќе ја зајакне меѓународната безбедност и ќе и помогне на Русија да ја развие економијата и ќе ја подобри инвестиционата клима во земјата.
XS
SM
MD
LG