Достапни линкови

logo-print

Сомнителниот пакет пристигна во американската амбасада во Ватикан


Италијанските полицајци по експлозијата во чилеанската амбасада

Италијанските полицајци по експлозијата во чилеанската амбасада

Бомбашки експерти биле испратени за испитаат сомнителен пакет пронајден во американската амбасада во Ватикан. Претходно минатата недела експлодираа две бомби во швајцарската и чиленската амбасада во Рим, при што беа ранети две лица, а пакет со експлозив беше пронајден и деактивиран во грчката амбасада. Италијанска анархистичка организација ја презеде одговорност за минатонеделните експлозии во амбасадите.
XS
SM
MD
LG