Достапни линкови

logo-print

Иванов помилува 51 затвореник


Македонскиот претседател Ѓорѓе Иванов

Македонскиот претседател Ѓорѓе Иванов

Македонскиот претседател Ѓорге Иванов, по повод Новата 2011 година даде помилување на 51 осудено лице.Од Кабинетот на Иванов соопштија дека од нив 14 осудени лица потполно се ослободуваат од натамошно извршување на казната затвор, а 37 делумно.
XS
SM
MD
LG