Достапни линкови

logo-print

Путин им забрани патување за Нова година на функционерите надлежни за транспорт


Рускиот премиер Владимир Путин им забрани на сите функционери задолжени за транспорт да заминат некаде за Новогодишни празници се додека ситуацијата не се врати во нормала, откако лошото време предизвика застој во авиосообраќајот. Путин на владина седница изјави дека вработените треба да заборават на Новогодишните празници и секој што е надлежен за состојбите треба да остане на работа.
XS
SM
MD
LG