Достапни линкови

logo-print

Панасоник почнува со работа во Србија


Јапонската компанија Панасоник која во ноември основа претпријатие за производство на енергетски, ефикасни електронски компоненти за осветлување, почнува со производство во Србија од 10 јануари 2011 година.
Износот на инвестиции за 2010 година е 580.000 евра, а капиталната вредност на компанијата во Србија е милион евра.
XS
SM
MD
LG