Достапни линкови

Амбасадорите на состанок со Милошоски


Антонио Милошоски

Антонио Милошоски

Министерот за надворешни работи на РМ Антонио Милошоски денеска во Домот на АРМ ќе има состанок со шефовите на дипломатско - конзуларни претставништва на Република Македонија. На состанокот ќе стане збор за процесот на европска и евроатланска интеграција на Македонија и на активностите во мултилатералните организации, односно во Советот на Европа, ОБСЕ и ООН, се вели во соопштението од Министерството.
Дипломатите денеска ќе бидат примени и од претседателот на државата Ѓорге Иванов и од премиерот Никола Груевски.
XS
SM
MD
LG