Достапни линкови

logo-print

Нов обид за конституирање на власта во БиХ


Парламентарните партии на Босна и Херцеговина денеска во Сараево се очекува да одржат состанок на кој ќе разговараат за конституирање на власта на државно ниво. Состанокот што ќе се одржи во Парламентарното собрание на БиХ е неодамна договорен во Мостар на средбата на неколку политички партии. Заменик-претседателот на Сојузот на независни социјалдемократи Игор Радојичиќ состанокот го оцени како еден од чекорите кон формирање на власта на ниво на БиХ, бидејќи до тоа нема да дојде доколку претставниците на парламентарните партии не разговараат.
XS
SM
MD
LG