Достапни линкови

logo-print

Работна средба на Иванов со претставници на македонската одбрана


Македонскиот претседател Ѓорѓи Иванов

Македонскиот претседател Ѓорѓи Иванов

Македонскиот претседател Ѓорге Иванов денеска на работната средба со министерот за одбрана Зоран Коњановски и со генералите на АРМ разговараа за активности во одбраната на Македонија во 2010 година. Во соопштението од кабинетот на Иванов е наведено дека на средбата се разговарало за стратегијата на АРМ, за мисиите во меѓународните мировни коалиции во Авганистан, Босна и Херцеговина и Либан и било оценето дека тие се одвиваат успешно и согласно со очекувањата.
XS
SM
MD
LG