Достапни линкови

logo-print

Лукашенко назначи нов премиер на Белорусија


Александар Лукашенко

Александар Лукашенко

Белорускиот претседател Александар Лукашенко го назначи досегашниот претседател на Академијата за науки, Михаил Миасникович за нов премиер. Миасникович се смета за еден од највлијателните личности во Белорусија. Лукашенко смени и четворица од петте заменици министри.
XS
SM
MD
LG