Достапни линкови

logo-print

Најмалку 20 илјади луѓе побегнале од Брегот Слонова Коска


Агенцијата за бегалци на Обединетите Нации УНХЦР соопшти дека 20 илјади луѓе пребегнале во Либија од Брегот на Слонова Коска поради стравувањата од граѓанска војна. Во соопштението е наведено дека поголемиот дел од бегалците се жени и деца. Во Брегот на Слонова Коска настана политичка криза откако двата кандидата за претседатели прогласија победа минатиот месец.
XS
SM
MD
LG