Достапни линкови

logo-print

Радикална муслиманска група презема одговорност за нападите во Нигерија


Радикална муслиманска група Боко Харам ја презеде одговорноста за серијата бомбашки напади во Нигерија при кои загинаа 36 луѓе. Групата го објави ова соопштение на својата интернет страница. Бомбашките напади беа извршени за време на Божиќ, при што е запалена и една црква
XS
SM
MD
LG