Достапни линкови

logo-print

Москва ги отфрла западните критики


Руското министерство за надворешни работи оцени дека западните критики на вчерашната судска одлука за поранешниот шеф на руската нафтена компанија Јукос Михаил Ходорковски претставуваат неприфалитв обид за да се влијае врз пресудата на судот. Соединетите држави ги предводат критиките во светот на одлуката на судот во Москва со која Ходорковски уште еднаш е прогласен за виновен и му се заканува казна затвор од шест до 14 години.
XS
SM
MD
LG