Достапни линкови

logo-print

Во текот на ноќта нови експлозии во Чачак


Во текот на изминатата ноќ имало повеќе детонации во фабриката Слобода во Чачак, соопштија претставници на српската полиција во тој град. Според нив, се уште не може да се прeтпостави кога би можело да се очекува престанување на експлозиите. Во воениот дел на фабриката Слобода вчера избувна пожар, по што почнаа да одекнуваат детонации. Повредени нема, а е причинета голема материјална штета.
XS
SM
MD
LG