Достапни линкови

logo-print

Лутшенко ќе се товари за уште едно дело


Поранешниот министер за внатрешни работи во Украина Јуриј Лутшенко

Поранешниот министер за внатрешни работи во Украина Јуриј Лутшенко

Украинските власти соопштија дека е отворен уште еден случај против поранешниот министер за внатрешни работи Јуриј Лутшенко кој вчера беше приведен. Повеќе детали за новиот случај не се соопштени. Судот во Киев донесе одлука дека Лутшенко треба да биде задржан во притвор два месеци. За сега Лутшенко е осомничен за проневера на државни пари во владата на поранешната премиерка Јулија Тимошенко.
XS
SM
MD
LG