Достапни линкови

logo-print

Храватските власти запленија имотот на Санадер


Поранешниот хрватски премиер Иво Санадер

Поранешниот хрватски премиер Иво Санадер

Хрватските власти почнаа денеска во Загреб да го запленуваат имотот на поранешниот премиер Иво Санадер, на кого за уште еден месец му е продолжен притворот во Австрија.
Десетина судски извршители и полицајци започнаа со конфискација во вилата на семејството Санадер во Загреб.Хрватксиот адвокат на Сандер Иван Ловриќ најави жалба на судската одлука за привремено одземање на уметничките дела.
XS
SM
MD
LG