Достапни линкови

logo-print

Најмалку 15 луѓе загинале во Пакистан


Пакистанските безбедносни служби соопштија дека најмалку 15 луѓе загинале при напад на најверојатно американско беспилотно летало врз област во близина на границата со Авганистан. Во соопштението е наведено дека 6 ракети биле истрелани врз селото Шера Тала во областа Северен Вазиристан. Годинава биле извршени вкупно 110 ракетни напади што е двојно повеќе од минатата година.
XS
SM
MD
LG