Достапни линкови

logo-print

Ранет вработен при грабеж на бензиска пумпа во Пробиштип


При грабеж на бензинска пумпа на „Макпетрол“, синоќа во Пробиштип, со три куршуми од пиштол е повреден вработениот на бензиската кој се наоѓа на лекување во медицинскиот центар во Штип.
Од МВР информираат дека синоќа во 19.40 часот две маскирани лица, од кои еден вооружен со пиштол, влегле на бензинската и побарале пари од вработениот. Тој физички им се спротивставил по што еден од ограбувачите испукал три куршуми кон него, ги одзеле парите од касата и побегнале.
XS
SM
MD
LG