Достапни линкови

logo-print

Ослободени половина од осомничените терористи во Холандија


Холандското обвинителство соопшти дека петмина од 12 Сомалијци што беа уапсени во Ротердам под сомнение за тероризам се ослободени. Обвинителството денеска треба да одлучи дали ќе го продолжи притворот или ќе ги ослободи останатите седуммина.
XS
SM
MD
LG