Достапни линкови

logo-print

Операција на безбедносните сили во Дагестан


Осуммина милитанти се убиени во операција на безбедносните сили во главниот град на руската република Дагестан, Махачкала. Тамошните власти информираат дека во акцијата пронашле шест бомби од домашно производство.
XS
SM
MD
LG