Достапни линкови

logo-print

Министерот за земјоделство Димовски се сретна со демонстрантите


Министерот за земјоделство Љупчо Димовски се сретна со тутунопроизводителите кои веќе неколку часа го блокираaт патниот правец Скопје –Битола.Тие бараат да се отворат пунктовите и цената да биде како ланската. Министерот Димовски по средбата со претставници на тутунопроизводителите изјави дека на утрешната средба со откупувачите ќе разговара за цената и како што вели нема да дозволи откупувачите да ја злоупотребат субвенцијата од државата и да ги калкулираат во откупната цена. Тутунопроизводителите најавија дека и утре ќе продолжат со протестите, додека не се постигне конечно решение за цената на откупот.
XS
SM
MD
LG