Достапни линкови

logo-print

Иран донесе смртна пресуда за израелски шпион


Иранскиот обвинител Абас Јафари изјави дека судот денеска осуди на смрт шпион за кој се верува дека работел за Израел. Идентитетот на осудениот ќе биде објавен откако одлуката ќе ја потврди и Врховниот Суд. Иранските медиуми јавуваат дека во октомври биле уапсени двајца Иранци кои биле осомничени дека се шпиони кои работат за Израел.
XS
SM
MD
LG