Достапни линкови

logo-print

Градоначалникот на Будва ќе остане еден месец во притвор


Истражен судија им одреди синоќа еден месец притвор на градоначалникот на Будва, Рајко Куљача и на десетина негови соработници, кои беа упасени во петокот поради сомнение за корупција, проневера и измама.
Полицијата во петокот ги приведе градоначалникот на Будва, Куљача и потпретседателот на општината Драган Маровиќ,брат на вицепремиерот во заминување Светозар Маровиќ.
Приведените се осомничени за вмешаност во незаконско префрлање на 11 милиони евра на приватни сметки во врска со градежен објект во Будва.
XS
SM
MD
LG