Достапни линкови

logo-print

Израелската војска убила двајца палестински милитанти


Појасот Газа

Појасот Газа

Израелската војска соопшти дека убила двајца палестински милитанти при вооружена пресметка во близина на границата со Појасот Газа. Палестинската милитантска група „Исламски Џихад“ соопшти дека нивните припадници биле убиени откако детонирале експлозивна направа поставена за изралската патрола. Во последниве неколку денови во тој регион тензиите се во пораст. Вчера Израел возврти со напад врз Газа откако милитантите почнале да извршуваат ракетни напади врз јужниот дел на Израел.
XS
SM
MD
LG