Достапни линкови

logo-print

Над 30 луѓе загинале при сообраќајна несреќа во Индија


Најмалку 34 луѓе загинале при судир на два автобуса во во северниот дел на Индија. Полицијата соопшти дека при сударот повредени се 15 мина патници. Во Индија годишно умираат над 100 илјади луѓе како жртви на сообраќајни несреќи.
XS
SM
MD
LG