Достапни линкови

logo-print

Обама го осуди нападот во Пакистан


Бомбашки напади во Пакистан

Бомбашки напади во Пакистан

Американскиот претседател Барак Обама денеска го осуди бомбашкиот напад во Пакистан каде загинаа над 40 луѓе, а стотина се ранети. Во сооштението од Белата Куќа е наведено дека САД се солидаризира со граѓаните и цврсто го поддржува Пакистан да продолжи со напорите за враќањето на мирот, безбедноста и правдата.
XS
SM
MD
LG