Достапни линкови

Обама го осуди нападот во Пакистан


Бомбашки напади во Пакистан

Бомбашки напади во Пакистан

Американскиот претседател Барак Обама денеска го осуди бомбашкиот напад во Пакистан каде загинаа над 40 луѓе, а стотина се ранети. Во сооштението од Белата Куќа е наведено дека САД се солидаризира со граѓаните и цврсто го поддржува Пакистан да продолжи со напорите за враќањето на мирот, безбедноста и правдата.
XS
SM
MD
LG