Достапни линкови

logo-print

Генерал Петраус ги посети војниците во Авганистан


Командантот на меѓунароните воени сили во Авганситан генералот Дејвид Петраус ги посети воените трупи во провинцијата Фарах во западен Авганистан по повод бижиќните празници. Тој изјави дека војниците во тој регион добро си ја вршат работата. Посетата следува по изјавата на американскиот претседател Барак Обама дека како резултат на стратегијата бројот на војниците ќе започне во јули 2011-та година.
XS
SM
MD
LG