Достапни линкови

logo-print

Најмалку 10 лиѓе загинале при бомбашки напад во црква на Филипините


При експлозија на бомба поставена во црква во јужниот дел на Филипините, загинаа најмалку 10 верници. Полицијата соопшти дека бомбата била поставена пред божиќната ноќ во внатрешноста на капелата која се наоѓа во близина на полициската станица во градот Џоло кој се смета за мета на исламските милитанти.
XS
SM
MD
LG