Достапни линкови

logo-print

Спречени терористички напади во Холандија


Во Холандија се уапсени 12 сомалиски државјани осомничени за тероризам. Холандското обвинителство соопшти дека полицијата спровела акција за нивно апсење по добиена информација од разузнавачките служби дека 12-мината сомалски државјани планирале терористички напди во Холандија.
XS
SM
MD
LG