Достапни линкови

logo-print

Палестинската организација Хамас му се заканува на Израел


Палестинската милитантска група Хамас се закани со насилство против Израел доколку тензиите не се намалат долж границата меѓу Израел и Појасот Газа. Ова предупредување следува откако синоќа изралески воени авиони нападнале неколку цели во Појасот Газа при што загинаел двајца припадници на Хамас.Потпаролот на Хамас Абу Обеида изјави дека ќе реагираат агресивно на напдите и дека Иразел„ си игра со оган“.
XS
SM
MD
LG