Достапни линкови

logo-print

Иран ќе лансира сателит во вселената


Иранскиот министер за одбрана Ахмад Вахиди најави дека Техеран ќе лансира сателит во вселената во наредните неколку месеци. Сателитот познат како Фајр се претпоствува дека ќе работи на соларна енергија. Минатата година Иран го лансирал свој прв сателит во вселената.
XS
SM
MD
LG