Достапни линкови

logo-print

Убиен најбараниот либански милитант Абу Рамез Шамарани


Либан

Либан

Еден од најбараните либански милитанти е пронајден мртов во палестинскиот бегалски камп Еин ел Хилвех.
Се претпостава дека станува збор за егзекуција врз Ганди Шамарани познат и како Абу Рамез Шамарани.
Тој беше лидер на Џунд ал Шам група која ја следи идеологијата на Ал Каеда. Оваа група беше во судир со движењето ФАТАХ на Палестинскиот Претседател Махмуд Абаз.
XS
SM
MD
LG