Достапни линкови

logo-print

Ирачанец ја убил ќерката која сакала да биде бомбаш самоубиец


Еден ирачанец ја убил неговата 19 годишна ќерка откако дознал дека таа била регутирана од Ал Каеда за бомбаш самоубиец. Ова денеска го соопшти ирачката полиција која требало да ја уапси девојката за вмешаност со Ал Каеда. Нејзиниот татко им изјавил дека пред еден месец ја убил и им го покжал местото каде што ја погребал.
XS
SM
MD
LG